Biuletyn Informacji  Publicznej
Linie ZTM Poznań

Przez teren gminy Swarzędz przebiegają trasy 4 linii autobusowych, dla których organizatorem transportu jest Miasto Poznań (ZTM) - 55, 73, 323 i 398.

Rozkłady jazdy linii organizowanych przez ZTM Poznań (operatorzy: MPK i TRANSKOM) obsługujących część gminy Swarzędz dostępne są na stronie www.ztm.poznan.pl. Na stronie organizatora transportu publicznego m. Poznania, tj. Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, można uzyskać informacje na temat cen biletów oraz uprawnień do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Pasażerowie MPK i TRANSKOM korzystający z przejazdów na trasie Gmina Swarzędz - Poznań zobowiązani są kasować bilety (lub posiadać bilet miesięczny) na strefę A+B, natomiast osoby, które korzystają z przejazdów wyłącznie na terenie Gminy Swarzędz - na strefę B.

Od 9 grudnia 2012 roku Przewozy Regionalne Sp. z o.o. wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi Sp. z o. o. oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu wprowadzają nowy rodzaj biletu miesięcznego pod nazwą „Bus-Tramwaj-Kolej - Jeden Bilet", który obowiązywać będzie w pociągach regionalnych w promieniu ok. 30 km od Poznania oraz w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Od 1 maja 2014 bilety okresowe 30-dniowe ZTM będą sprzedawane wyłącznie na kartę PEKA.

Cennik biletów ZTM Poznań

Rozkład jazdy linii 55
Rozkład jazdy linii 73
Rozkład jazdy linii 323
Rozkład jazdy linii 398