Biuletyn Informacji  Publicznej
Obiekty sportowe

Obiekty sportowe - spis i przykłady


"Orlik" w Paczkowie.

Swarzędz posiada wiele obiektów sportowych, a każdego roku powstają nowe. Oto spis obiektów sportowych Gminy Swarzędz.

 

Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji
- pływalnia
- kręgielnia
- boiska sportowe
- lodowisko
- hala sportowa
- skatepark
- przystań wodna
- korty tenisowe

ul. Kosynierów 1, Swarzędz, tel. + 48 61 65 09 520, fax. + 48 61 65 09 521,
www.scsir.swarzedz.pl
, info@scsir.swarzedz.pl
godziny otwarcia: 6.30 – 22.00.

Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji to kompleks obejmujący 3 pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, halę sportową, krytą pływalnię i sztuczne lodowisko.
Na amatorów sportów wodnych na pływalni "Wodny Raj" czekają trzy baseny różnej wielkości – basen sportowy z sześcioma torami, basen rekreacyjny ze sztuczną rzeką i kaskadą wodną oraz brodzik dla dzieci. Odwiedzający pływalnię mogą także korzystać z dwóch wanien do hydromasażu. Olbrzymią atrakcję stanowią dwie zjeżdżalnie po 90 m długości każda. W obiekcie znajduje się kawiarenka, zespół odnowy biologicznej z salą ćwiczeń kondycyjnych, pomieszczeniem do masażu oraz sauną.
W kompleksie można także pograć w kręgle. Dwa tory umożliwiają dobrą zabawę w gronie rodziny czy przyjaciół.
W okresie zimowym na miłośników sportów zimowych czeka sztuczne lodowisko. Lodowisko, usytuowane pod ogromnym namiotem, nad brzegiem Jeziora Swarzędzkiego, tuż przy scenie plenerowej, stanowi miejsce nauki i doskonalenia jazdy, a także cyklicznych dyskotek na lodzie.

 

"Relaks" - klub tenisa ziemnego
ul. Kosynierów 1, 62-020 Swarzędz
tel. 0501 448 229, e-mail: biuro@klubrelaks.com.pl, www.klubrelaks.com.pl
Klub tenisowy "Relaks" usytuowany jest w pobliżu kompleksu Swarzędzkiego Centrum Sportu. Zaprasza wszystkich amatorów tenisa, prowadzi naukę i doskonalenie gry w tenisa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Działa tu także amatorska liga tenisowa. Klub czynny od maja do września.

 

 

ATRIUM Centrum Sport & Fitness
ul. Strzelecka 35 a, tel. 061 8 186 011
061 8 534 623, fax. 061 8 186 120
agnieszka.atrium@op.pl
czynne pon.-pt. 8.00-22.00 sob. 8.00-18.00


Siłownia, aerobik, sauna, solarium, masaże, sala gimnastyczna, zajęcia z kickboxingu, nauka jazdy konnej dla dzieci i dorosłych (lonża, maneż, teren), hipoterapia, woltyżerka, kryta ujeżdżalnia, pensjonat dla koni, zajęcia dla klas szkolnych, imprezy przy ognisku.

Gospodarstwo Agroturystyczne "Podkowa"
ul. Zielińska 42,  Gruszczyn
tel. 061 8 174 693, kom.  605 132 097 (noclegi), 607 096 556 (jazda konna)

www.podkowagruszczyn.pl
konie@
podkowagruszczyn.pl
Gospodarstwo Agroturystyczne "Podkowa" oferuje naukę jazdy konnej i przejażdżki bryczką. Dla dzieci hulajnogi, pojazdy wielokołowe, rowery. Goście mogą też pograć w piłkę, bilard, tenis stołowy. Wieczory można spędzać przy grillu lub ognisku. Gospodarstwo posiada również 80 miejsc noclegowych.

 

 

Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej
62-006 Lotnisko Kobylnica
tel.: 061 87 80 725, fax: 061 87 80 741
info@aeroklub.poznan.pl, www.aeroklub.poznan.pl

Na terenie gminy Swarzędz, w Kobylnicy, funkcjonuje lotnisko sportowe, na którym od 1945 roku prowadzi swoją działalność Aeroklub Poznański.Aeroklub Poznański, to najstarszy polski aeroklub założony w roku 1919, zrzeszający obecnie ponad 500 członków, którego podstawowym celem statutowym jest prowadzenie działalności lotniczej w dziedzinie sportu lotniczego. Od 2002 roku patronem Aeroklubu Poznańskiego jest Wanda Modlibowska, autorka pierwszego szybowcowego rekordu świata ustanowionego przez Polaka.

Piloci, skoczkowie i modelarze będący członkami Aeroklubu rokrocznie zajmują najwyższe miejsca zarówno na zawodach krajowych jak i międzynarodowych. W ich gronie znajdują się Mistrzowie Polski oraz Świata. Aeroklub dysponuje doświadczoną kadrą instruktorów i liczną flotą sprzętu latającego, o której sprawność dbają mechanicy posiadający wysokie kwalifikacje. Aeroklub Poznański tworzy 7 sekcji specjalnościowych: samolotowa, szybowcowa, spadochronowa, balonowa, mikrolotowa, paralotniowa i modelarska. Ponadto w roku 2007 z inicjatywy Aeroklubu w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu powstała "licealna klasa lotnicza". Uczniowie tej klasy mają niepowtarzalną okazję bezpłatnego uczestniczenia w szkoleniu lotniczym i uzyskania w klasie maturalnej licencji lotniczej.W Aeroklubie prowadzone są szkolenia szybowcowe, samolotowe, spadochronowe, balonowe, motolotniowe i paralotniowe. Na lotnisku działa także modelarnia.

STREFA SPORTU TENIS & FITNESS
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Niedziela 7.00 - 23.00
62-020 Swarzędz. Os. Raczyńskiego 3/50
tel. 061 818 51 05, fax. +48 61 818 60 31
e-mail: info@strefa-sportu.pl , www.strefa-sportu.pl

Strefa Sportu Tenis & Fitness to nowy styl spędzania wolnego czasu, to nowe miejsce dla ludzi aktywnych. Naszym celem jest stworzenie Strefy Dobrego Samopoczucia dla całej rodziny poprzez dobrze przygotowaną ofertę, dostosowaną do potrzeb naszych klientów. Klub posiada dwa kryte korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią (sztuczna trawa z piaskiem kwarcowym), profesjonalnie wyposażoną salę do zajęć fitness, dobrze nagłośnioną salę do zajęć Indoor Cycling, dwie sauny fińskie, kameralne szatnie, hot spot, sklep sportowy oraz wyspę kawową. Strefa Sportu to miejsce dla ludzi ceniących sobie wysoki poziom usług oraz różnorodną ofertę spędzania wolnego czasu.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży:
- zajęcia dla dzieci i młodzieży - Dance, Karate
- szkoła Tenisa oraz Przedszkole Tenisowe
- zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami - BAWILANDIA

PARK LINOWY "CASCADER PARK"
Kobylnica, ul. Poznańska 44
tel./fax +48 61 815  0131, kom. 502 780 333
e-mail: cascaderpark@onet.eu, www.cascaderpark.pl,

Park linowy to system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Wśród nich jest most tyrolski, kładki, zjazdy ukośną liną (tyrolka), przejścia po wiszących kłodach i belkach, pętle, siatki itp. To ciekawa i niepowtarzalna propozycja dla wszystkich, którzy lubią czuć emocje. Cascader Park posiada dwie trasy dla dorosłych (łatwiejsza i trudniejsza) oraz trasę dziecięcą. Wszystkie trasy kończą się tzw. „zjazdem tyrolskim”, a jeden z nich mierzy aż 60 metrów. Goście przed wejściem do parku zostają wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask) i przeszkoleni z zasad posługiwania się nim. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwają doświadczeni instruktorzy.

"CASCADER PARK" jest ogólnodostępnym parkiem sportowo-rekreacyjnym posiadającym parking samochodowy, pawilon gastronomiczno-grillowy, sklepik z napojami i słodyczami, sanitariat.

Akademia Tenisa POINT


Akademia Tenisa POINT
tel. 602-105-795
www.atpoint.pl
info@atpoint.pl


Akademia Tenisa POINT zaprasza na lekcje nauki gry w tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu nowoczesnej metody nauczania opartej na programie Międzynarodowej Federacji Tenisa.


Oferta:

- podział na trzy poziomy zaawansowania w zależności od wieku zawodnika i jego umiejętności

- zapewniamy sprzęt tenisowy

- zajęcia w różnych miejscach w Swarzędzu i okolicach

- zajęcia indywidualne, również dla dorosłych