Biuletyn Informacji  Publicznej
Cech stolarzy

Producenci Mebli Swarzędzkich - Przy Cechu Stolarzy

ul. Wrzesińska 41
62-020 Swarzędz

tel/fax: 61-817-21-37
kom. 606-207-699

E-mail: cechstolarzy@wp.pl
www.meble-swarzedzkie.com.pl

Tradycje swarzędzkiego meblarstwa sięgają połowy XIX wieku. To tu już w okresie dwudziestolecia międzywojennego zorganizowano 3-krotnie Targi Meblowe. Miały one przybliżyć szerszej publiczności wyroby miejscowych rzemieślników. Po drugiej wojnie światowej wystawy mebli weszły na stałe do kalendarza działań promocyjnych Cechu Stolarzy. Rok 1997 przyniósł kolejną, już 4O jubileuszową wystawę specjalną. Nieprzerwany zwyczaj corocznych wystaw sięga bowiem roku 1957. Ta ostatnia odbyła się w czasie trwania w Poznaniu Targów Polskie Meble.
Obok wystaw specjalnych w pawilonie cechu w ciągu całego roku trwa stała wystawa mebli. Stanowi ona promocję naszej produkcji. W procesie organizacji wystaw stałych poprzez odpowiednią selekcję i warunki stawiane eksponowanym wyrobom staramy się, aby była ona naszą wizytówką. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że aby istnieć na coraz bogatszym rynku meblarskim musimy sprostać wyzwaniom czasu. Coraz większe wymagania klientów, którzy poszukują wyrobów estetycznych, zdrowych i nowoczesnych a jednocześnie stosunkowo niedrogich, to kolejne poprzeczki, które coraz wyżej sobie stawiamy. Chcemy być utożsamiani już nie tylko z tradycyjnym stylem swarzędzkich mebli, ale ze wszystkim tym, co niesie cała tradycja meblarzy swarzędzkich w szerokim tego słowa znaczeniu. Dlatego staramy się, aby wszystkie nasze wyroby były wykonane z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Wysoka jakość naszej produkcji to cecha, którą się szczycimy i której w żaden sposób nie możemy zatracić. W naszych poszukiwaniach staramy się, zachowując cechy tradycyjne dla mebli swarzędzkich, znaleźć takie wzornictwo, które nadąża za trendami światowymi.
Na ponad osiemdziesięciu stoiskach w pawilonie cechu wystawiamy całą gamę eksponatów umożliwiających zaspokojenie oczekiwań szerokiego spektrum potencjalnych nabywców. Wystawione wzory to tylko próbka naszych możliwości. Pełen obraz produkcji, choć może nie w ujęciu całościowym, dają wydawane przez poszczególnych producentów katalogi i broszury. Umożliwiają one klientom zapoznanie się z całością naszej produkcji i pozwalają na realizację własnej koncepcji aranżacji wnętrza mieszkania. Bogaty asortyment naszej produkcji zawierający meble stołowe, sypialniane, kuchenne, dziecinne, młodzieżowe, tradycyjne i nowoczesne sprzyja kompleksowemu podejściu do problemu wyposażenia mieszkania.
Chcemy, by nasze meble mogły być kupowane przez statystycznego nabywcę, ale także by mogły być inspiracją dla bardziej wyrafinowanego odbiorcy. Jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wyszukanym i indywidualnym wymaganiom. Posiadamy maszyny i środki, aby dać klientom produkt mający aspirację mebla o najwyższym światowym standardzie. To nie tylko jakość i funkcjonalność, ale w równej mierze nowoczesne surowce do produkcji - ekologiczne i przyjazne dla środowiska.
Chcemy aby wszystko to, co składa się na styl naszych mebli, ich charakter, kolorystykę, użytkowość, nie było tylko końcowym efektem naszej produkcji. Mamy aspiracje, aby nasze meble i działania związane z ich produkcją tworzyły pewną filozofię życia. Aby były źródłem pełnego komfortu psychicznego, moderatorem pewnych określonych zachowań ukierunkowanych na dobro ludzi i otoczenia.