Biuletyn Informacji  Publicznej
Artykuł
11.12.20 12:24
Pan Jacek Anioł odznaczony przez PZPN
Kategoria: Nowości

 

Pan Jacek Anioł - niegdyś znakomity bramkarz SKS Unia Swarzędz, działacz sportowy, uczestnik i inicjator wielu akcji charytatywnych, rodowity swarzędzanin... 11 grudnia w swarzędzkim ratuszu odznaczony został srebrną odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gratulujemy!

W sympatycznej uroczystości na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka uczestniczyli prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Wojtala oraz prezes SKS Unia Swarzędz Remigiusz Stein wraz z pozostałymi członkami zarządu Unii. Było mnóstwo gratulacji, wspomnień i serdecznych życzeń zdrowia dla bohatera tego spotkania.

- Ogromna niespodzianka dla mnie, wszystko było utrzymane w wielkiej tajemnicy - mówił pan Jacek. - Podziękowania dla mojej żony, która musiała "znosić" moje sportowe pasje przez te wszystkie lata - dodał z uśmiechem bohater piątkowego wydarzenia.

Jacek Anioł jako rodowity swarzędzanin związany jest z Unią od 60 lat. Miłość do najstarszego klubu sportowego w mieście przekazał mu ojciec - piłkarz Unii. Sam poszedł w jego ślady grając jako bramkarz nie tylko w grupach młodzieżowych SKS oraz zespole seniorów, ale współtworząc również przez lata drużynę oldbojów. Był członkiem zarządu klubu i współorganizatorem wielu sportowych wydarzeń. Jego syn również był piłkarzem Unii.

/mw, jp/

fot. Maciej Woliński