Artykuł
21.09.20 11:58
Liderki piąte na turnieju w Płocku
Kategoria: Z różnych stron

W miniony weekend koszykarki Lidera wzięły udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju pierwszoligowym w Płocku. Była to IX edycja turnieju zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Płocka, a udział wzięły zespoły: Mon-Pol Płock, Polonia Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski, KKS Olsztyn, MOSiR Bochnia oraz nasze koszykarki.

Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach. Liderki niestety pojechały w osłabionym dziewięcioosobowym składzie. W pierwszym meczu swarzędzanki uległy zespołowi KKS Olsztyn 62:74. O porażce zadecydowała wysoko przegrana trzecia kwarta. Punkty w tym meczu zdobywały: Marta Urbaniak 28, Agata Siwińska 11, Martyna Kotula 9, Wiktoria Flaszak 8, Zuzanna Urban 3, Oliwia Flaszak 2, Kinga Potraca 1, Wiktoria Plackowska i Anna Majchrzak. W drugim sobotnim spotkaniu Liderki po dobrej grze uległy faworytkom turnieju Polonii Warszawa 55:64, a punkty w tym meczu rzuciły: Flaszak W. 14, Urbaniak 14, Siwińska 8, Kotula 7, Urban 5, Potraca 4, Plackowska 2, Majchrzak 1, Flaszak O. W niedzielę o 9:00 rano podopieczne trenerów Anny Talarczyk i Tomasza Eicherta zagrały z zespołem MOSiR Bochnia. Po niezłym meczu pokonały rywalki 70:63. 22 oczka rzuciła Martyna Kotula, 14 Marta Urbaniak, 13 Wiktoria Flaszak, 6 Wiktoria Plackowska (10 zb), 6 Agata Siwińska, 5 Zuzanna Urban, 2 Kinga Potraca, po 1 Anna Majchrzak i Oliwia Flaszak. Agata Siwińska w 2 kwarcie doznała bolesnej kontuzji twarzy i nie mogła dokończyć spotkania. Nie udało się również wyłonić zwycięzcy turnieju, w derbach Warszawy pomiędzy Polonią a Uniwersytetem doszło do dwóch bardzo groźnych kontuzji i oczekiwanie na karetkę zakończyło mecz finałowy przed czasem.

Trener Talarczyk podsumowując turniej była zadowolona przede wszystkim z coraz lepszej gry swojego zespołu. Widać coraz więcej dobrych momentów, więcej zrozumienia między zawodniczkami, poprawia się również obrona. Liderki w najbliższy weekend rozegrają w Koninie turniej drugoligowy oraz ostatni sparing przed startem ligi, która ruszy 3 października.